👤

o gospodina a vandut 15,8 kg de visine la pret de 8,5 lei/kg si 20,6 kg de prune la pret de 7,5 lei/kg. Pentru care dintre aceste fructe gospodina a luat mai mult si cu cat? va rog cu schema si rezolvare dau coroana