Răspuns:
40 lei
Explicație pas cu pas:
478 * 21 = 10038 ( lei costa brânza )
scădem suma totala (18198 ) suma de bani cât costa brânza 10038 și aflam cât costa untul în total
18198-10038 =8160 ( lei costa untul )
împărțim suma de 8160 la 204 kg unt și aflam prețul unui kg de unt
8160 / 204 + 40 ( lei 1 kg unt )
1 kg de unt costă 40 de lei