Răspuns :
Răspuns:
1 kg portocale - 4 lei
1kg kiwi - 6 lei
5×4=20lei 5kg de portocale
3x6=18lei 3kg de kiwi
3x= 12
x=4 (portocale 1 kg)
2y=12
y= 6( kiwi 1 kg)
5•4=20(portocale)
3•6=18(kiwi)
x=4 (portocale 1 kg)
2y=12
y= 6( kiwi 1 kg)
5•4=20(portocale)
3•6=18(kiwi)
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!