Răspuns :
32:4=8 lei ( costă 1 kg de ceapă )
56:8=7 kg ceapa ( se pot cumpăra cu 56 lei )
Răspuns:
32÷4=8(lei costa un kilogram)
56÷8=7(kg costa 56 lei)
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!