Problema cu plan:
Afla cit costa 4plicuri de același fel dacă 7 plicuri costa 28lei.
Afla cite ilustrate de același fel costa 48lei,daca 3 ilustrate costă 18 lei.
Problema cu justificare
Citi elevi din 27 au rămas în clasa după ce 8 fete și 9 băieți au ieșit la recreație în curte?
Într-o clasa sint 13 fete și 12 băieți citi elevi au esit la recreație în curte dacă în clasa au rămas 7 elevi? Ma ajuta și cineva cu schema și rezolvarea?
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!