👤

o pâine costă 6 RON pâinea poate fi fracționată în 24 de felii egale putea calcula Cât costă o felie​

Răspuns :

Explicație pas cu pas:

daca o paine intreaga costa 6 RON

atunci o felie costa ; 6 lei : 24

o felie costa 0,25 de bani