👤

10 kg de mere costă 30 RON 1 kg de mere de același fel costă​

Răspuns :

Răspuns:

30:10=3 ( ron costa 1 kg de mere)

Răspuns:

3 roni

Explicație pas cu pas:

Daca 10 kg de mere costa 30 roni,atunci 1 kg costa 30/10,adica 3 roni.