Răspuns :
4,8:8=0,6 lei ( costa 1 kg de struguri )
0,6×2=1,2 lei ( costa 2 kg de struguri )
4,8:8=0,6lei (costa un kg de struguri)
2×0,6=1,2lei (costa 2 kg de struguri)
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!