Răspuns :
Răspuns:
cat costa un kg de mere?
15:5=3 lei
cat costa 8 kg de mere?
8·3=24 lei
Răspuns:
15:5=3 lei costa in Kg de mere. 8×3=24 lei costa 8 Kg de mere
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!