Răspuns :
Răspuns:
16lei:4kg=4 lei costa un kg
4lei*3kg=12lei costa 3 kg
Răspuns:
16:4=4(lei kg)
4×3=12(lei 3 kg)
sau
16:4=4(lei kg)
16-4=12(lei 3 kg)
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!