Răspuns :
Răspuns:
25lei:5=5 lei costa un caiet
5lei*3=15 lei costa 3 caiete
Răspuns:
25:5=1caiet
1 caiet=5 lei
3caiete=15 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!