1.Calculati numarul de molecule care se afla intr-o masa
m=1kg de apa. Se cunoaste numarul lui Avogadro =6,023 -
molecule/mol si masa moleculara relativa a apei =18.
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!