Răspuns :
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
2 kg pere ..............3 kg mere
6 kg pere ..............9 kg mere
27 lei : 9 = 3 lei costa 1 kg de mere
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!