5 kg de mere și 4 kg de pere costă 39 de lei, iar 7 kg de mere și 8 kgde pere costă 69 de lei. a) Cât costă 1 kg de mere? b) Cât costă 1 kg de pere? c) Cât costă 11 kg de mere și 13 kg de pere?
vă rog mă puteți ajuta dau coroana celui care face cel mai bine
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!