Răspuns :
6 kg piersici=9 kg mere= 36 lei ceea ce înseamnă că:
1 kg de piersici= 36:4=9 lei
1 kg de mere=36:9=4 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!