Răspuns :
Răspuns:
6 lei
Explicație pas cu pas:
8 kg mere =4 kg lămâi /:4
2 kg mere =1kg lămâi
24 :8 =3 lei costă 1 kg de mere
2 ×3 =6 lei costă 1 kg de lămâi
Sau
24 :4 =6 lei 1 kg de lămâi
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!