Răspuns :
Răspuns:
Sper ca te-am ajutat!
Explicație pas cu pas:
435+124=559
Scadere: 559-124=435
Adunare:124+435=559
589-352=237
Scadere:589-237=352
Adunare:237+352=589
706-204=502
Scadere:706-502=204
Adunare:204+502=706
890-320=570
Scadere:890-570=320
Adunare:320+570=890
659+238=897
Scadere:897-238=659
Adunare:238+659=659
382+495=877
Scadere:877-495=382
Adunare:495+382=877
169+428=597
Scadere:597-428=169
Adunare:428+169=597
594+273=867
Scadere:867-273=594
Adunare:273+594=867
237+285=522
Scadere:522-285=237
Adunare:285+237=522
296+476=772
Scadere:772-476=296
Adunare:476+296=772
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!