Răspuns :
Răspuns:
5kg mere = 15 lei
15:5= 3 lei 1kg
3lei×3kg= 9lei (3kg)
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!