👤

stiind ca 4 esarfe costa 80 de lei, calculati cat costa 67 de esarfe de acelasi fel
va rog repede​


Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

80 lei : 4 = 20 lei (cât costă o eșarfă)

20 x 67 = 1340 lei (cât costă 67 eșarfe)