Maria a cheltuit 19 lei pentru a cumpăra 5 kg mere si banane. Stiind că 1 kg de mere costă 3 lei si un kg de banane costă 5 lei aflați câte kg de mere a cumpărat Mariasi câte kg de banane.? DAU COROANA LA CARE ÎMI ZICE
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!