👤

Daca 2 kg de mere si 3kg de pere costa impreuna 26 lei atunci 6 kg de mere si 9 kg de pere costa impreuna ..........lei​

Răspuns :

2 kg mere + 3 kg pere = 26 lei (inmultesti cu 3)

6 kg mere + 9 kg pere = 78 lei