Răspuns:
ardei... 4 kg
struguri...5 kg
R-re:
81:2= 40,5 (lei)
40,5:4=10,125 (lei) costa 1 kg ardei
40,5:5=8,10 )lei) costa 1 kg strugure
R-ns: 1 kg de ardei costa 10,125 (lei). 1 kg de strugure costa 8,10 (lei)
Explicație pas cu pas:
dupa 1 rind 2 rind se pune acolada si semn ?
sper ca team ajutat?