6. De la cofetărie, Rihana a cumpărat 2 îngheţate şi 4 prăjituri, plătind 26 lei. În altă zi, a cumpărat 2 îngheţate şi 6 prăjituri, de acelaşi fel cu primele cumpărate, plătind 36 de lei. Cât costă o înghețată și o prăjitură?
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!