👤

Dacă 7kg de portocale costa 28 lei, aflați cât costa 5kg de portocale. ​

Răspuns :

Răspuns:

28:7=4lei kilogramul

4*5=20 lei

Explicație pas cu pas:

Răspuns:

28÷7=4

5×4=20 lei

Explicație pas cu pas:

sper ca te am ajutat.