👤

Daca 13kg de pere costa 65lei. Cat costa 3kg de pere de acelasi fel?

Rapid, dau coroana​


Răspuns :

Răspuns:

65:13= 5 lei costă un kilogram de pere

3x5=15lei costă 3kg de pere

13kg pere...............................65 lei

3kg pere............................... x lei

65x3/13=195/13=15 lei

Răspuns:

Sper ca te am ajutat!!!!!!!

Vezi imaginea ANYBALAN89