Răspuns:
Explicație pas cu pas:
a+b+c=55399
a+c=30567 ⇒ b = 55399 - 30567 = 24832
b-c=6849 ⇒ c = b - 6849 = 24832 - 6849 = 17983
a = 30567 - 17983 = 12584
______________
b-a=4650
a-c=4387
a+8426=28272 ⇒ a = 28272 - 8426 = 19846
c = a - 4387 = 19846 - 4387 = 15459
b = 4650 + a = 4650 + 19846 = 24496
______________
25187-b=8572 ⇒ b = 25187 - 8572 = 16615
b+a=34519 ⇒ a = 34519 - b = 34519 - 16615 = 17904
a-c=13859 ⇒ c = a - 13859 = 17904 - 13859 = 4045