2 lei Ion a cumpărat 4 caiete care costă în total 8 lei. Cât costă cumpărătura fiecărei fetite? 5 lei Am cumpărat de 2 ori mai multe caiete decât lon. Am cumpărat de 2 ori mai putine caiete decât lon. Ana Dana. VA ROG AJUTATIMA CU SCHEMA PROBLEMEI SI REZOLVARE
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!