Răspuns :
Răspuns:
12 lei
Explicație pas cu pas:
5kg....................................20 lei
3kg.....................................x=20×3/5=4×3=12 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!