👤

Vă roggggg este foarte urgenttttt plzzz ex 4,5 vă roggggg mult am nevoie până la ora 08:00

Vă Roggggg Este Foarte Urgenttttt Plzzz Ex 45 Vă Roggggg Mult Am Nevoie Până La Ora 0800 class=

Răspuns :

Răspuns:

4 . 2 litri ulei=16lei

1 l ulei =16:2=8 lei

d)8 lei

5. 1- A (9 lei: 3= 3 lei-kg zahar)

2-F (10 lei :2=5 lei- costă înghețata)

3-F (800g : 4= 200g - cântărește o ciocolata)

Răspuns:

4 . 2 litri ulei=16lei

1 l ulei =16:2=8 lei

d)8 lei

5. 1- A (9 lei: 3= 3 lei-kg zahar)

2-F (10 lei :2=5 lei- costă înghețata)

3-F (800g : 4= 200g - cântărește o ciocolata)

Explicație pas cu pas: