Răspuns :
Răspuns:
Sper ca te am ajutat!!!!!! Scuze pt mazgaleli dar m am grăbit.
3 kg m .... 4 kg p .... 43 lei / ×2
2 kg m ..... 5 kg p ..... 45 lei /×3
_______________________
6 kg m ...... 8 kg p ....... 86 lei
6 kg m ....... 15 kg p ...... 135 lei
_________________________
15 - 8 = 7 kg pere ( in plus )
135 - 86 = 49 lei
49 : 7 = 7 lei ( costa un kg de pere )
7 × 8 = 56 lei ( costă 8 kg de pere )
86 - 56 = 30 lei ( costă 6 kg de mere )
30 : 6 = 5 lei ( costă 1 kg de mere )
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!